Blogi

Virtuaalürituste 100 nägu

Kommenteeri Kommenteeri
Jaga postitust Facebook LinkedIn Twitter Email
2 / veebruar / 2021

Virtuaal- ja hübriidüritused on aina enam populaarsust kogumas. Kui koroonaviirusest tingitud piirangud panid pausile kõik füüsilised sündmused ja tõstsid virtuaalmaailma eriliselt esile, siis tegelikult olid virtuaallahendused turul juba varemgi. 

Virtuaal- ja hübriidsündmused pakuvad tihti paindlikkust, mida füüsiliste ürituste puhul ei suudeta saavutada ning teatud lahendused on ka kuluefektiivsemad. Näiteks, viies rahvusvahelise konverentsi veebi, ei tule arvestada mitmepäevase ülespanekuga toimumiskohas, lennutada

kohale kümneid, sadu või lausa tuhendeid inimesi, ning on võimalik jõuda ka kõigi nendeni, kelle graafik või eelarve pikka reisi ei võimalda. Antud näide on vaid üks paljudest, kuidas sündmuse virtuaalmaailma viimine tuleb kasuks nii korraldajatele kui ka külalistele. Tegelikkuses on aga virtuaalsündmuste puhul tegemist universaalse lahendusega, mille tehnilise teostuse võib kombineerida mistahes sisulise kontseptsiooniga. Siinkohal vaatamegi mõningaid kontseptsioone lähemalt.

Konverentsid, seminarid ja koosolekud

Kui virtuaalsündmustest rääkida, siis suurem osa inimesi on kokku puutunud just erinevate konverentside, seminaride ja koosolekutega. Viimase aasta jooksul ei ole vast töötajat, kes ei oleks osalenud mõnel Teamsi, Zoomi või Skype’i virtuaalsel koosolekul. Olukorras, kus kohtumine ei ole ohutu või on pikkade vahemaade tõttu ebaefektiivne, on virtuaallahendus parim alternatiiv. Lihtsamaid koosolekuid omal käel veebis pidada ei ole mingi väljakutse. Kui aga liitumas on rohkem osalejaid, soovid sisu näidata ka välistele partneritele või hiljem sündmuse salvestust kasutada, siis tasub kaaluda professionaalse tehnilise partneri kaasamist.

Paneeldiskussioonid

Iga paneeldiskussiooni edu aluseks on kvaliteetne tehniline lahendus, et iga panelist kuuleks teisi ning saaks sobilikul ajal kaasa rääkida. Füüsiliselt ühes ruumis viibides on sobiliku lahenduse loomine imelihtne. Ent tänaseks on välja arendatud ka kvaliteetsed virtuaallahendused, mis pädeva tehnilise tiimi käes pakuvad sama head kvaliteeti. Nii saavad ühiskondlikult olulised teemad vajaliku tähelepanu ka füüsiliselt kohtumata.

Koolitused

Virtuaalkoolitused on levinud juba kõikjal maailmas. Mitte ainult sellepärast, et sellised koolitused hoiavad kokku osalejate aega ning praeguses olukorras aitavad tagada ohutust. Salvestatud koolitusmaterjale on alati võimalik hiljem uuesti vaadata ning nende sisu üle korrata. Koolitajale annab see võimaluse kaasata varasemast enam osalejaid ning pakkuda salvestatud materjale ka osalejatele sobilikul ajal ja sobilikus kohas.

Tooteesitlused

Kaasa kogu maailm oma toote esmaesitlusele! Virtuaalse lansseerimisürituse puhul ei ole takistuseks aeg ega asukoht. Puuduvad piirangud osalejate arvule. Lisaks sellele, et osaleda saavad kõik soovijad, saad soovi korral sündmusest ka salvestatud materjali, mida uue toote turunduses edaspidigi kasutada.

Tiimisündmused

Viimased aastad on igale firmajuhile tõestanud, kui vajalik on meeskonna ühendamine ning motiveerimine. Praeguses globaalses pandeemias on paljud tavapärased meeskonnategevused ära jäetud, ent olukorrast tingituna ei ole meeskonna ühendamine kunagi nii oluline olnud. Olgu selleks siis hariduslik koolitus või meelelahutuslik koosviibimine, too oma meeskond virtuaalselt kokku ning paku neile võimalust ühiselt aega veeta.

Galaüritused

Tunnustada tuleks ka keerulistel aegadel. Suurejoonelised galaüritused ei toimunud 2020. aastal ning eeldatavasti ei toimu ka sellel aastal. Aga sellegipoolest on võimalik kokku panna pidulik galaüritus, millest tunnevad rõõmu nii tunnustajad, tunnustatavad kui ka laiem publik. Virtuaallahendused pakuvad ka interaktiivseid tegevusi, mis aitavad vaatajaid isegi varasemast enam kaasata.

Kontserdid ja etendused

Virtuaalselt on võimalik publikuna viia ka kõiksugust meelelahutuslikku sisu, olgu selleks siis artisti uue plaadi esitluskontsert või värske lavastuse esietendus. Virtuaalne sündmus annab võimaluse liituda ka nendel, kelle jaoks füüsilisele üritusele tulek on liiga pikk teekond ning sündmuse salvestust saab jagada ka nendega, kellele live-ürituse kuupäev ei sobi.

Nagu näha, siis ei ole sündmust, mida ei saaks virtuaalmaailma viia ning alternatiivsel kujul pidada. Tasub vaid loovusel lennata lasta, sest nagu oleme kogeda saanud –

ka keerulistel aegadel on sündmustel oma kindel koht ja väärtus. Ära lase käest võimalust olla ühenduses oma klientide, kolleegide ja koostööpartneritega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga